Coğrafya Dersi

coğrafya dersi, lise coğrafya dersi, coğrafya dönem ödevleri, coğrafya dersi dönem ödevleri, coğrafya dersi slaytlar

AnasayfaAnasayfa  TakvimTakvim  SSSSSS  AramaArama  Üye ListesiÜye Listesi  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş | 

Orta Öğretim COĞRAFYA MÜFREDATINDA Yapılandırmacı Öğrenme hakkında bir makale

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
ErtuqruL
Admin

Rep Puanı : 810

MesajKonu: Orta Öğretim COĞRAFYA MÜFREDATINDA Yapılandırmacı Öğrenme hakkında bir makale   Cuma Eyl. 11, 2009 11:14 am

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Orta öğretim coğrafya dersi müfredat programı, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 14 Temmuz
2005 tarihinde yeniden düzenlenmiştir. Bu düzenleme, yapılandırmacı öğrenme esasları ile
gerçekleştirilmiştir. Böylece, geleneksel öğrenme sisteminden, öğrenci merkezli öğrenme modeline
geçiş yapılmıştır. Coğrafya eğitimi yapılandırmacı öğrenme modeli ile daha başarılı olacaktır.
Ancak, yapılandırmacı öğrenme modelinin uygulanması için yeterli altyapının oluşturulamamış
olması, yeni coğrafya müfredatının uygulanmasında bazı problemlerle karşılaşılmasına neden
olacaktır. Gerek eğitim çevresinin ve gerekse öğrenci çevresinin yapılandırmacı öğrenme modeline
entegrasyonları, yeni coğrafya programının başarısı için çok önemlidir.
Hüseyin TUROĞLU
Türk Coğrafya Dergisi, Say:47, S.115–130, İstanbul 2006
Kullanıcı profilini gör http://cografyadersi5.eniyiforum.net

Orta Öğretim COĞRAFYA MÜFREDATINDA Yapılandırmacı Öğrenme hakkında bir makale
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası